Vrstvený plast
Nejlevnější způsob výroby firemní tabulky je vyrytí do vrstveného plastu. Tyto však nemají na venkovních povětrnostních podmínkách dlouhou životnost – nejsou odolné UV záření a časem blednou. Existují však i materiály, které odolné vůči UV záření jsou, jejich barevná škála však není tak široká. Na použití v interiéru vrstvený plast vhodný je. Orientační cena za zhotovení tabulky A4 je cca Kč 640,– bez omezení počtu znaků nebo řádků.

Eloxovaný dural
Jedná se o duralový plech s povrchovou úpravou eloxováním. Tabule jsou odolné proti UV záření a běžným venkovním povětrnostním podmínkám. Barvy: zlatá, stříbrná (lesklá i matná), černá, zelená, modrá, červená, bronzová (jen matné). Nejvíce používaný je však povrch imitace broušeného nerezu. Vygravírovaná písmena nebo loga je možno vybarvit jakýmkoli barevným odstínem.Případně lze popis provést laserem (výsledná grafika bude vždy bílá). Orientační cena za zhotovení tabulky A4 ve stříbrné barvě bez omezení počtu znaků nebo řádků – cca 1.550,- Kč.
Mosaz leštěná nebo broušená, příp. patinovaná
Na venkovní použití je vhodné opatřit vrstvou ochranného laku. V současné době však tento materiál nahradilo používání eloxovaného duralu zlatého lesklého. Mosazné tabule je lépe z hlediska trvanlivosti vzhledu upravit patinou. Orientační cena za zhotovení tabulky A4 s povrchovou úpravou lakováním – cca Kč 2.350,– Kč.
Dřevo
Nejlépe buk, dub nebo jiné tvrdé dřevo, které je možno dále mořit, lakovat atd.
Plastická grafika
Možno vyrobit ze všech výše uvedených materiálů a jejich kombinací.
Popisy budov a kanceláří
Možno použít – běžné typy nabízených „skládaček“ – jsou variabilní, ale poskytují jen určitý rozsah rozměrových variací. Texty jsou většinou vygravírovány do plastových nebo duralových lišt. – zhotovené „na míru“. Libovolný rozměr i členění popisů, které jsou vygravírovány do lišt z vrstvených plastů, kovů (elox, dural, mosaz) a následně vybarveny. Tyto jsou trvanlivější, ale případná obměna textů je nákladnější Tímto způsobem lze označit kanceláře, vstupní haly, chodby atd.
Tabule trvalé publicity projektů EU
Nejběžnejší používáný materiál při výrobě těchto tabulí, kde je vyžadována trvanlivost 5 let je eloxovaný hliník v imitaci kartáčovaného nerezu. Předností tabulí z tohoto materálu jsou nízká hmotnost, dlouhá životnost, a příznivé pořizovací náklady. Do materiálu je provedena gravůra, která je následně vyplněna barvou. V případě jednobarevného provedení (pouze černá) je možno vyrobit i nerezovou tabuli, kde grafika je provedena laserem.